Ankara doğumlu Sibel Köse Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden ve eğitmenlerindendir. TED Ankara Koleji’nin ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Caz ile ilgili ilk çalışmalarına üniversitede öğrenci olduğu yıllarda başladı.Bir yandan caz müzisyenleriyle sahnede deneyim kazanırken, diğer yandan uluslararası seminerlere ve yaz okullarına katıldı, festivallerde yer aldı. Zamosc Uluslararası Caz Vokalistleri Yarışması'na katılarak Birincilik Ödülü kazandı.


1987 yılından bu yana Sibel Köse Türkiye'de ve yurtdışında ikiliden, büyük orkestralara uzanan farklı proje ve grupların solistliğini üstlenmekte, olarak yerli ve yabancı müzisyenler ile konserler vermekte, önemli festival ve sanat etkinliklerine düzenli olarak çağrılmakta, albümlerde, radyo ve TV programlarında yer almaktadır.

Bugüne dek Polonya, Kosova, Fransa, Hollanda, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Estonya,İspanya, Kuveyt, Bahreyn, Dubai, Rusya, Senegal, Fas ve Güney Afrika'da birbirinden farklı projelerdeşarkı söyledi; 2008 “Nina Simone Tribute” konserinde Dee Dee Bridgewater, Raul Midon ve Stacey Kent ile aynı sahneyi paylaştı.

Köse, bir müzisyen olarak sahip olduğu yetenek ve beceriyi 1999 yılında Ankara’da başlattığı, ve halenİstanbul’da devam eden caz vokal atölyeleri ile müzisyenlere ve caz severlere aktarmakta, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek Lisans Programı’nda dersler vermekte, on yılı aşkın süredir Polonya Pulawy’de düzenlenmekte olan uluslararası caz yaz okulunda vokal eğitmeni olarak görev almakta, günümüz Türkiye’sinde caz müziğinin yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Photographed ny Cem Gültepe, Zorlu PSM Caz Festivali | 26 Nisan 2018